Alavis Multivitamín pro psy a kočky 60 g

Neohodnoceno
Značka: Alavis
390 Kč
Máme a pozítří posíláme
Možnosti doručení

Doplňkový přípravek pro psy a kočky ke zmírnění stáří.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doplňuje potřebné vitamíny a minerály v každém věku zvířete.

L- karnitin
L-karnitin je esenciální aminokyselina, která pomáhá přeměnit tuk na využitelnou energii v těle psa a kočky a je nezbytná pro správnou funkci srdce, mozku a svalů.

Taurin
Taurin je nezbytný pro kardiovaskulární funkci a vývoj a funkci kosterního svalstva, sítnice a centrálního nervového systému. Kočkám chybí enzymatický aparát k produkci taurinu, a proto jej musí získávat ze stravy. Nedostatek taurinu u koček může vést k degeneraci sítnice, a nakonec ke slepotě.

Ginkgo biloba
Obsahuje unikátní látky zajímavých biologických vlastností (flavonoidy, terpenické laktony, organické kyseliny, fenolické látky, karotenoidní barvivo, sacharidy aj.) Extrakt z ginkgo biloby rozšiřuje cévy a preventivně se užívá proti náhlým příhodám mozkovým, proti infarktu myokardu i proti poškození buněk vznikající při degenerativních onemocněních.

Vitamin B3
Je součástí mnoha důležitých koenzymů a významně se podílí na metabolismu sacharidů, lipidů a proteinů, a také na energetickém metabolismu, dále se podílí na správném fungování imunitního systému.

Vitamin B1
Hraje důležitou roli v energetickém metabolismu a je důležitý i pro nervový systém. Udržuje optimální stav nervové tkáně a srdeční svaloviny.

Vitamin E
Je významný antioxidant, který chrání buněčné membrány před poškozením volnými kyslíkovými radikály, čímž napomáhá zpomalovat stárnutí a působí jako prevence proti nádorovým onemocněním. Dále podporuje činnost nervové soustavy a je důležitý pro vývoj svalstva.

Zinek
Je důležitý pro řadu enzymů, které jsou potřeba pro metabolismus buňky a podílí se na regulaci rychlosti buněčného dělení, buněčné aktivity a buněčného zrání.

Selen
Hraje významnou roli v imunitě a svým antioxidačním účinkem chrání buňky organismu, čímž snižuje riziko vzniku nádorového onemocnění. Působí pozitivně na imunitní a kardiovaskulární systém a snižuje riziko infarktu myokardu a cévních onemocnění.

Inulin
Ve střevě se chová jako vláknina a slouží jako zdroj energie pro symbiotické střevní bakterie, řadí se mezi probiotika.

Lactobacillus acidophilus
Je probiotická bakterie, která podporuje růst prospěšných bakterií a potlačuje bakterie škodlivé. Zlepšuje trávení, napomáhá při zažívacích potížích a stimuluje imunitní systém.

Složení:

v 1 g směsi je: L- karnitin 100 mg, Taurin 100 mg, Ginkgo biloba 40 mg, Vitamin B3 (niacin) 100 mg, Vitamin B1 10 mg, Vitamin E 100 UI, Zinek 10 mg, Selen 10 µg, Lactobacillus acidophilus 2,5 mg, Inulin 310,5 mg

Doporučujeme podávat:

- pro zmírnění projevů stáří, pro lepší vitalitu a předcházení kognitivních poruch
- v době rekonvalescence a zhoršeného příjmu potravy
- při akutních i chronických zánětech zažívacího traktu např. při gastroenteritis či parazitární infestaci
- pro podporu kardiovaskulárního systému
- pro podporu srdeční i kosterní svaloviny
- pro snížení rizika vzniku degenerativního onemocnění sítnice u koček z nedostatku taurinu
- pro podporu kondice u psů a koček s diabetes mellitus (cukrovkou)
- jako doplněk pro podporu léčby regenerace jater
- pro předcházení poškození buněk volnými kyslíkovými radikály a oxidačním stresem (při zánětech, diabetes, poruchách plodnosti, poruchách zraku apod.)

Dávkování: 

(odměrka v krabičce, 1 odměrka = 350 mg)

Hmotnost psa/kočky denní dávka

1 –5 kg: 1,5 odměrky
5 –10 kg : 3 odměrky
10 –20 kg: 6 odměrek
20 –35 kg: 9 odměrek
35 –50 kg: 12 odměrek
50 –65 kg: 15 odměrek
65 –80 kg: 18 odměrek
 80 a více kg: 21 odměrek

Před použitím protřepat!

Způsob použití:

Prášek se podává denně dle doporučeného dávkování do tlamy zvířete, s malým kouskem potravy, případně je možné prášek nasypat do krmiva. Při současném užívání s antibiotiky podávejte přípravek s odstupem 2 hodin.

Skladování: Skladujte v suchu a temnu do 25 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky výživy pro psy
Hmotnost: 0.1 kg
Použití doplňku výživy: Imunita
Forma přípravku: Prášek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: