O nás

V okruhu zvířecích záchranářů se pohybujeme aktivně od roku 2013, ať už formou pomoci zvířatům v nouzi nebo řešením hlavně psích množíren. Máme za sebou několik kauz a reportáží na ČT 1, TV Barrandov a Primě.
Za tu dobu víme, jak je složité získávání finanční i materiální pomoci pro odložené nebo zachráněná zvířata.
 
V srpnu 2020 vznikla myšlenka a realizace na přímou materiální pomoc útulkům a spolkům prostřednictvím projektu Plné bříško. Myšlenkou projektu bylo ukázat dárcům, kde mohou konkrétně pomoci a eliminovat mnohdy netransparentní pomoc prostřednictvím hromadných finančních sbírek pro více útulků. Co se týče materiální pomoci krmivem není pomoc jako pomoc. Dalším cílem projektu bylo ukázat, že i kvalitní krmivo může stát jako "marketovky" a udělá větší radost zvířecím svěřencům.
Naše snaha hned první měsíc zaujala i iniciativou TV Nova Nastartujme Česko!
 
Nepojmenované_2 
 
odkaz na článek o našem projektu zde:
 
Od začátku projektu se nám podařilo nastartovat pravidelnou materiální pomoc pro útulky a spolky, ale nám to stále nestačilo. Začalo se hledat další řešení, jak co nejvíc pomoci. V době Covidu, kdy krize zasáhla snad každého z nás byl projekt ukončen s hodnotou téměř 4 mil. Kč darovaného krmiva.
 
Z důvodu možnosti plateb na transparentní účet, potvrzení o daru a možnosti cílené pomoci nejen útulkům a spolkům vznikl 16.2.2022 spolek Plné bříško z.s., který pomáhá zvířatům v jakékoliv nouzi, zejména zvířatům nemocným, opuštěným, nechtěným či týraným.
 

I nadále spolupracujeme s vybranými útulky a spolky, kterým zajišťujeme prostřednictvím našeho e-shopu, dárcovských formulářů, reklamy a sbírek darování krmiva, chovatelských potřeb i finanční pomoc.

Díky Vám bylo od vzniku spolku odesláno krmivo a chovatelské potřeby útulkům v hodnotě 2 252 082 Kč.

 Díky vzniku spolku můžeme pomáhat i jednotlivcům.

Démonek má díky Vám nový vozíček:

20220904_143537

 Pomáháme lidem bez domova s krmivem pro jejich zvířecí miláčky:

Paní Petra "Táňa"

 Paní Karla, Martin a kocourek Filípek 

 a ostatní, kterým díky Vám můžeme pomáhat.

Podařilo se nám takto pomoci krmivem v celkové hodnotě 196 659 Kč.

291982268_861206965269612_8613771817998459858_n

Od roku 2022 se staráme o venkovní kočky v areálu FN Bulovka

Počet toulavých nebo opuštěných koček neustále stoupá. Díky jejich nekontrolovatelnému množení se ocitá v prostředí mnoho bezprizorních koťat a dospělých koček.

Dospělá kočka může mít 2-3 vrhy koťat ročně, to je v průměru 10-15 koťat od jedné jediné kočky za pouhý rok! Tato koťata se po dosažení pohlavní dospělosti zhruba v půl roce života dále množí.

Tyto kočky dávají základ mnoha dalším generacím nebo umírají v důsledku infekcí, po srážce s autem, usmrcením jiným zvířetem apod.

V rozsáhlém areálu FN Bulovka v Praze žije kolonie volně žijících koček.

Naším cílem je zajištění kastrací, základní veterinární péče pro tyto kočky. Dále pak vybudování i údržba monitorovaných krmných míst a zajištění krmiva. Vše na základě smlouvy s FN Bulovka.
 
zd-logo-zakladni-barevnost-rgb-scaled
 

 

Útulky a jednotlivce podporujeme krmivem značek: 

Snimek-obrazovky-2023-03-06-101003